cevizlilokum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz

4 posters

default Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz

Mesaj  tasbebek C.tesi Ağus. 02, 2008 11:10 am

SevGiLi aRkaDaşLaR
Biz bu "Bez Bebek" dizisi hakkında, dizi yönetimiyle aynı görüşleri paylaşmıyoruz. Bizce bu "Nana" adlı sihirli güçlere sahip olan kız ÇOK ŞIMARIK. Bütün işi Hakan'ı kafalamak.

Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz Bez-bebek
Hakan'ı kafalamaya başladığı anlardan biri

Bunun destekçisi "Kulina" da gerçekten çok saf biri ve kendi çıkarlarını düşünerek her şeyi berbat ediyor. Joker e de çok haksızlık ediyor.

Bizce "Joker" çok iyi birisi ve insan olması gereken o. Çünkü onun bir amacı var. Ama Nana ne yaptı?! Joker'in hayallerini, onun fikrini ona inat olsun diye çalarak YIKTI. Hayallerini suya düşürdü. Onu Dangirik Oyuncak Dünyasında kalmaya mecbur etti.

Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz Joker
Joker ne hallere düşmüş

"Simge"'ye gelince. Bizce dizinin kraliçesi ve ne yapıyorsa çocuklar ve Hakan için yapıyor. Tüm istediği mutlu bir yaşam sürmek. Başta Nana olmak üzere pek çok kişi ona haksızlık ediyor. Arada çocuklara bağırması ya da onları yatılı okula göndermek istemesi doğaldır. Böylece hem ailenin mutluluğunu sağlayabilir hem de otoritesini.

Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz Simge_yagmur
Nana gelmeden önce Simge ve Çocuklar

Çocuklar ise Nana geldikten sonra çok şımardılar. Simge'ye ve Özge'ye haksızlık etmeye başladılar. Özge her ne kadar onlarla oyun oynamak istese de Yağmur ve Emre onu dışladılar. Onu hiçbir zaman kardeşleri gibi görmediler. Oysa Özge onları çok seviyordu ve onların arasında olmak istiyordu.

O kadar dışlanmış ki, Google da Resmini Bile Bulamadık
tasbebek
tasbebek

default Geri: Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz

Mesaj  bebek C.tesi Ağus. 02, 2008 11:27 am

Evet tasbebek, ben de sana katılıyorum.Bir resimde benden

Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz Evrim4
Nana, Hakanı kafalamak için çocukları kafalamış
bebek
bebek

Mesaj  fatma2692 C.tesi Ağus. 02, 2008 3:22 pm

bende size katılıyorum . bu resimde benden

Bez Bebek Hakkında Düşündüklerimiz Bezbebekxu9
fatma2692
fatma2692

Mesaj  NECATİBEY Paz Ağus. 03, 2008 3:21 pm

Bence JOKER ve BEZ BEBEK arasındaki savaş dünyanın var oluşundan süregelen iyi ve kötünün kozmik savaşını simgeliyor. BEZ BEBEK dizisinde birçok imge ve metafor bulunmakta ve bence çok felsefik bir dizi. Ayrıca JOKER çok başarılı bir oyuncu, keşke PRENSES PERFİNYA'da da rol alsaydı. Tüm BEZ BEBEK severlere selam ediyorum. Cool
NECATİBEY
NECATİBEY
Forumdaş

- Similar topics